Amazon Satıcı Hesabı Açılışı

Şirketinizi, markanızı ve ürünlerinizi Amazon FBA ile dünya pazarlarına açın. Amazon Avrupa (İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda), Amerika (ABD, Kanada, Meksika), Avustralya, Singapur, BAE başta olmak üzere Amazon'un faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde satıcı hesabı açılışı yapıyoruz.

 • Londra merkezli bir danışmanlık şirketi ile çalışma fırsatı.
 • Türkçe iletişim kurabileceğiniz müşteri temsilcisi.
 • Minimum bütçe ile maksimum hizmet.
 • Uçtan uca hizmetler ile e-ihracata başlama olanağı.

Şirket kuruluşu ve satıcı hesabı açılışı hizmetlerini içeren Global Satış hizmet paketlerimizi görmek için tıklayın.

GLOBAL SATIŞ

Amazon Hizmetleri

Amazon Satıcı Hesabı Açılışı Hizmet Paketleri

Amazon'da profesyonel satıcı hesap açmak istiyorsanız StarSmart ile hesabınız askıya alınmadan (suspend) hesap açılışı yapabilirsiniz.

Amazon Avrupa

 • Amazon Avrupa
 • Tüm Avrupa Ülkeleri
 • Satıcı Hesabı Açılışı
 • Banka Hesabı Açılışı
 • VAT Ayarları
 • Hesap ayarları
 • Suspend desteği

Amazon Global

 • Amazon Avrupa + Amerika
 • Tüm Ülkeler
 • Satıcı Hesabı Açılışı
 • Banka Hesabı Açılışı
 • VAT ve Vergi Ayarları
 • Hesap ayarları
 • Suspend desteği

Amazon Satıcı Hesabı Açılışı Hakkında

StartSmart Amerika ve Avrupa'da Amazon Satıcı Hesabı Açılışı Hizmet Paketleri satıcı hesabı başvurusu, banka hesabı ve satıcı hesabı açılışı için en kapsamlı hizmetleri içeriyor.

Amazon Amerika Satış Hesabı

Amerika'da profesyonel satıcı hesabınızı sizin adınıza açıyoruz. Bu hizmet için Türkiye'de veya farklı bir ülkede şahıs, Ltd veya A.Ş. şirketiniz olması gerekmektedir.

Amazon Amerika profesyonel satıcı hesabıyla Amazon Amerika'da (ABD, Kanada, Meksika) ürün listeyebilir, tüm dünyaya satış yapabilirsiniz.

Amazon Avrupa Satış Hesabı

Avrupa'da profesyonel satıcı hesabınızı sizin adınıza açıyoruz. Bu hizmet için Türkiye'de veya farklı bir ülkede şahıs, Ltd veya A.Ş. şirketiniz olması gerekmektedir.

Amazon Avrupa profesyonel satıcı hesabıyla Amazon Avrupa ülkelerinde (İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve diğer ülkeler) ürün listeyebilir, tüm dünyaya satış yapabilirsiniz.

Amazon Satıcı Hesabı Açma Ücretleri

Amazon satıcı hesabı açılışı için farklı hizmet paketlerimiz bulunmaktadır. Seçeceğiniz hizmet paketine göre satıcı hesabı açma ücret değişmektedir.

Hizmeti satın almanız sonrası müşteri temsilciniz sizinle iletişime geçerek Amazon satış hesabı açmak için gerekli belgeleri sizden talep edecektir

Amazon satıcı hesabı açmak için ihtiyacınız olan tüm hizmetleri StartSmart hizmet paketlerinde bulabilirsiniz. Amazon'da satıcı hesabı açmadan önce hedefleriniz ve stratejilerinize göre karar vermek istiyorsanız Amazon konusunda danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi için danışmanlık hizmetleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Amazon Satıcı Hesabı Nasıl Açılır?

Amazon'da satıcı hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

 • Amazon Seller Central websitesine gidin: https://sellercentral.amazon.co.uk/, https://sellercentral.amazon.com, https://sellercentral.amazon.de gibi ülkelere göre farklı bir sayfadan ulaşabilirsiniz.
 • "Sell on Amazon" butonuna tıklayın ve "Start selling" seçeneğini seçin.
 • "Professional" satıcı hesabı veya "Individual" satıcı hesabı seçeneğinden birini seçin.
 • Gerekli bilgileri girin. Bu aşamada Amazon hesabınızın ülkesi, şirket veya kişisel bilgileriniz, banka hesabı bilgileriniz ve ürünleriniz hakkında temel bilgileri sağlamanız gerekecektir.
 • Amazon satıcı hesabı doğrulama işlemine başlayacaktır. Bu işlem genellikle birkaç gün sürer ve Amazon sizinle iletişime geçerek gerekli belgeleri ve bilgileri sağlamanızı isteyebilir.
 • Hesabınız doğrulandıktan sonra, Amazon satıcı merkezi üzerinden ürünlerinizi listelemeye başlayabilirsiniz.
 • Amazon satıcı hesabı açma işlemi genellikle ücretsizdir. Ancak, belirli ücretler ve komisyonlar ürünlerinizi satmanız durumunda uygulanabilir.
 • Amazon'da aktif satışta bulunan ürünleriniz varsa profesyonel satıcı hesabı Amazon için aylık ücret alır.
 • Ayrıca, her ülkenin kendi vergi ve ticaret yasaları olduğundan, hesap açmadan önce hesap açacağınız ülkede vergi ve ticaret yasaları hakkında bilgi edinmeniz önemlidir.

Amazon'da satış hesabı açmak için başvuru süreci bir kaç adımda tamamlanır. Eğer İngilizceniz yeterliyse başvuru işlemini kendiniz yapabilirsiniz.

Amazon Satıcı Açılışı Sırasında Askıya alma (Suspend) Nedir?

Satıcı hesabı açılışında sorun yaşayan bir çok kişi ve firma olmaktadır. "Amazon hesap askıya alındı", "Amazon hesap kilitlendi" gibi sebeplerle hesabınız açılmadığını belirterek StartSmart'a başvuranlar olmaktadır.

Satıcı hesabını askıya alınması (Amazon hesap açılış suspendi) çok karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunun çözülmesi mümkün olabileceği gibi bazı durumlarda suspend sorunu çözülememektedir.

Bu sebeple Amazon satıcı hesabı açılışı başvurusunun uzman bir ekip tarafından yapılması, Amazon satıcı hesabınızın sorunsuz bir şekilde açılmasına olanak sağlayacaktır.

Amazon Satıcı Açılışı Sırasında Suspend Olmamak İçin ne Yapmak Gerekir?

Amazon profesyonel satıcı hesabı açılış başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler;
 • Profesyonel Amazon satıcı hesabı açılışına başvuracak şirket yetkilisinin daha önce açılmış başka bir Amazon satıcı hesabı olmaması.
 • Eğer varsa ikinci hesap başvurusunun neden yapıldığı Amazon'a bildirimesi gereklidir.
 • Hesap başvurusunda kullanılan cep telefonunun Amazon’da daha önce başka bir Profesyonel Amazon satıcı hesabı için kullanılmamış olması.
 • Hesap başvurusunda kullanılan eposta adresinin Amazon’da daha önce başka Profesyonel Amazon satıcı hesabı kullanılmamış olması.
 • Sizden talep edilen belgelerin eksiksiz ve okunabilir olması.
 • Amazon Amerika hesabı açılışında Amazon Tax Information (Vergi Bildirgesi) doldurulması.
 • Türkiye'de kurulu bir şirket ile Amazon Avrupa'da satıcı hesabı açılacak ve FBA ile satış yapılacaksa VAT numarası alınmış olması.
 • Türkiye'de kurulu bir şirket ile Amazon Avrupa'da satıcı hesabı açılacak ve FBA ile satış yapılmayacaksa bunun Amazon'a bildirilmesi.
 • Avrupa'da bir şirket ile Amazon Avrupa'da satıcı hesabı açılacaksa VAT numarası alınmış olması veya VAT numarası gerekmiyorsa (Şirketiniz VAT'den muafsa) bunun Amazon'a bildirilmesi.
 • Amazon'un ödeme yapabileceği biz banka hesabınızın olması.
 • Amazon'un aylık hesap ücretini çekebileceği geçerli bir kredi kartınınızın olması

Amazon Avrupa'da satıcı hesabı açmak için neye ihtiyacım var?

Türkiye'de kurulu bir şirketiniz ve bir banka hesabınızın olması yeterli. Yurt dışında şirket kurmanız ve banka hesabı açmanız gerekmiyor. Yurt dışında şirket kurmak her ne kadar mecbur olmasa da Amazon'da satışa ilk defa başlayacaksanız İngiltere'de şirket kurmanın ve satışlarınızı bu şirketiniz ile yapmanın birçok avantajı bulunuyor.

Eğer Birleşik Krallık'ta bir şirket kurmak isterseniz, İngiltere'de şirket kuruluşu hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

İngiltere'de şirket kurup Amazon'da satışa başlayacaksanız Amazon Avrupa Kurulum paketlerimizi de inceleyebilirsiniz.

Şirket Kurulumu Hizmeti veriyor musunuz?

Eğer bir şirketiniz yoksa, İngiltere'de şirket kuruluşu hizmeti veriyoruz. Eğer şirket kuruluşu ve Amazon satıcı hesabı hizmetlerini birlikte almak istiyorsanız, Amazon Avrupa hizmet paketlerimizi inceleyebilirsiniz. İngiltere'de şirket kuruluşu hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Amazon'dan ödeme almak için banka hesabı açılışı hizmeti veriyor musunuz?

Amazon banka hesabı için farklı bankalarla çalışabilirsiniz. Amazon'un

Şahıslara Amazon Satıcı Hesabı Açıyor musunuz?

Amazon'da satıcı olmak isteyenlerin başarılı, sürdürülebilir ve karlı bir satıcı olabilmeleri için şahıs hesabı yerine şirket hesabı ile başlamalarını tavsiye ediyoruz. Bu sebeple şahıslar için hesap açılışı yapmıyoruz. İngiltere'de şirket kuruluşu hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Amazon Handmade Hesabı Açıyor musunuz?

Evet. Avrupa'da veya Amerika'da Amazon Handmade hesabı açılışı yapmak istiyorsanız Avrupa veya Amerika hizmet paketini alabilirsiniz.

Satıcı Hesabı Açılışını Garanti Ediyor musunuz?

Amazon farklı sebeplerle satıcı hesabınızı açmayabilir. Bu sebepler arasında "sizin daha önce kapanmış veya açılış sürecinde olup açılamamış hesabınız olması", "adres ve kimlik bilgilerinizin yanlış olması" da olabilir. Bu gibi durumlarda Amazon bir gerekçe belirtmeden hesabı açmayacaktır. Sizden talep edeceğimiz belgeleri eksiksiz olarak sunarsanız ve daha önce kapanmış veya reddeilmiş bir hesabız yoksa satıcı hesabınızı sorunsuz bir şekilde açıyoruz.

Amazon Satıcı Hesabımı Ne Sürede Açıyorsunuz?

Sizden istediğimiz bilgileri ve belgeleri hazır etmeniz sonrası hesap açılışı için başvurunuz yapılacaktır. Eğer evraklarınızda eksik veya sorun yok ise 5 gün içerisinde satıcı hesabınız satışa hazır hale gelecektir. Başvuru yapıldıktan sonra onay sürecinde uzama olursa bu tamamen Amazon'dan kaynaklı olacaktır. Amazon satıcı hesabınızın açılma süresi bilgi ve belge eksikliği gibi sebeplerle uzasa dahi, satıcı hesabınız açılıncaya kadar tüm süreci takip ediyoruz.

Amazon'da satıcı hesabı açmak ücretli mi?

Amazon İngiltere'de (amazon.co.uk) aylık KDV dahil £30 ödeyerek profesyonel bir satıcı hesabı açabilirsiniz. Almanya'da bu ücret 39 EURO'dur. Amazon Avrupa'da açacağınız satıcı hesabı ile tüm Avrupa'da satış yapabilirsiniz. Amazon Amerika'da satıcı hesabı ücreti için aylık ödemeniz gereken ücret $39.99'dir.

Amazon Satıcı Hesabını Kendim Açabilir miyim?

Satıcı hesabınızı kendiniz de açabilirsiniz. Ancak; gireceğiniz yanlış bir bilgi veya eksik/yanlış bir belge hesabınızın açılmasını geciktirebilir veya hesabınız bir daha aynı şirket üzerinden açılamayacak şekilde askıya alınabilir. Her ne kadar Amazon satıcı hesabı için açılması için yapılması gerekenler ve gerekli belgeler net olarak belli olsa bile, hem Türkiye'de hem de Dünya'da her gün yüzlerce başvuru Amazon tarafından reddedilmektedir. İngiltere Londra merkezli ve tecrübeli bir danışmanlık şirketi olarak satıcı hesabınızı sorunsuz ve hızlı bir şekilde açacak şekilde başvuru sürecini yürüteceğiz. Sağlıklı bir şekilde açılacak Amazon satıcı hesabı sayesinde ileride yaşayacağınız performans kayıplarını ve sorunları engelleyeceğiz.

Amazon'dan gelecek ödemeleri hangi banka hesabına alacağım?

Amazon, satış gelirlerinizi ödemek için elektronik havale kullanır. Ödeme alabilmeniz için, satıcı hesabınızda Amazon'un ödeme yapabileceği bir banka hesabı belirtilmesi gerekir. Amazon ödemelerinizi bir kredi kartına veya PayPal gibi çevrimiçi bir ödeme sistemine yapmamaktadır. Bu sebeple Amazon'dan ödeme alabileceğiniz Amazon'un onayladığı bir banka hesabına sahip olmanız gerekir.

Satıcı hesabınızla ilişkili bir işletme adresine sahip olmanız, Banka hesabınızın Amazon Döviz Kuru Çevirici tarafından desteklenen bir ülkede olması, Banka hesap bilgileriniz güncel olması, Birden fazla Amazon Avrupa pazaryerinde satış yapıyorsanız her pazaryeri için ayrı bir banka hesabı tanımlamanız gibi gereksinimleri karşılamanız gerekir.

Amazon'dan ödeme alabilmeniz için Amazon'un onayladığı bankalarda hesap sahibi olmanız gerekir. Wise,Payoneer ve Amazon Seller Wallet ile Amazon ABD, Amazon İngiltere, Amazon Almanya ve tüm ülkeler için USD, GBP, EURO para biriminde banka hesabı açılışı konusunda destek vereceğiz.

Detaylı Bilgi ve Başvuru

StartSmart hizmetleri ve çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-ihracat'a StartSmart ile Başlayın!

E-ihracat

Amerika ve Avrupa pazarında e-ihracata başlamak için minimum bütçe ile maksimum hizmet fırsatı.

Global Tecrübe

Londra merkezli bir danışmanlık şirketinden alacağınız hizmetler ile ihracata başlama ayrıcalığı.

Uçtan Uca Hizmetler

E-ihracat'a başlamak ve işinizi büyütmek için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak uçtan uca çözümlere ulaşın.

Türkçe İletişim

Global pazarlarda uzman bir ekipten Türkçe iletişim kuracağınız müşteri temsilcisi ile hizmet alın.